GENEL MÜDÜR GÜVEN’DEN ŞEHİT AİLESİ VE ŞEMDİNLİ’YE ZİYARETTE BULUNDU

      Çocuk Hizmetleri Genel Müdürümüz Dr.Selahattin GÜVEN İlimize gerçekleştirmiş olduğu çalışma programı kapsamında 15 Haziran 2016 tarihinde Şemdinli İlçemizde Askeri karakola yakıt taşırken Pkk tarafından şehit edilen iki çocuk babası Zahit ER’in ailesini ziyaret etti. Genel Müdürümüze İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ eşlik etti. Bir süre şehidin eşi ve çocuklarıyla sohbet edip sorun ve sıkıntılarını dinledi.
      Genel Müdürümüz GÜVEN 13.05.2017 tarihinde İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ ile birlikte Şemdinli İlçemize  ziyaret  gerçekleştirdi. Şemdinli de Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem TEKİN tarafından karşılanan Genel Müdürümüz  İlçenin  STK temsilcileri ve mahalle muhtarlarıyla  bir araya gelerek İlçenin sorunları ve özellikle Bakanlığımızın hizmet modelleriyle ilgili yapılması gerekenler istişare edildi. Ayrıca İlçede açılması planlanan Sosyal Hizmet Merkezi için Belediye tarafından tahsis edilebileceği söylenen arsada incelemelerde bulundu. Akabinde Sosyal Hizmet Merkezinin açılabilmesi için ihtiyaç duyulan ve kiralanması düşünülen binalarda incelemelerde bulundu.
      Genel Müdürümüz Dr. Selahattin GÜVEN İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Muhammet Fuat TÜRKMEN tarafından onuruna verilen öğle yemeğinde bir araya geldi. Kaymakam ve aynı zamanda Belediye Başkanlığı görevini yürüten TÜRKMEN ‘den Şemdinli’nin sorun ve sıkıntıları hakkında bilgi aldı. Bakanlık olarak Şemdinli’yi önemsediklerini belirten Genel Müdürümüz  GÜVEN  Bakanlığımızın hizmet modelleri anlatılarak  açılması planlanan  SHM için destek istedi.
      Genel Müdürümüz  GÜVEN 09.10.206 tarihinde pkk tarafından haince yapılan bombalı saldırıcı sonucu 9 asker ve 8 sivil vatandaşın şehit edildiği Şemdinli Durak 2. Hudut Karakolunu ziyaret etti. Karakol komutanı tarafından karşılanan Genel Müdürümüz karakolda bir süre askerlerle sohbet  ettikten sonra olayın gerçekleştirildiği mekana geçerek şehitlerimiz için dua etti.
 


 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya’nın 14 Mayıs Anneler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : ASP ENGELLİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU