SAYIN DR. FUNDA TOPRAK’tan AİLE DESTEK VE EĞİTİM MERKEZLERİNE ZİYARET

       Hakkari Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın eşi Sayın Dr. Funda TOPRAK hanımefendi Aile Destek ve Eğitim Merkezlerine ziyarette bulundu.
       Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ ve SYDV Müdürü Vedat Ali ERTUŞ tarafından karşılanan sayın Dr. Funda TOPRAK hanımefendiye Aile Destek ve Eğitim Merkezini çalışmaları hakkında bilgi verildi. Merkezde verilen kursları gezip kursiyerlerle sohbet edip sorun ve sıkıntılarını dinleyen sayın Dr. Funda TOPRAK “Hakkari de kadınlara yönelik faaliyet veren Aile Destek ve Eğitim Merkezi faaliyetlerini önemsediklerini, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve SYDV tarafından kadınların gelişim ve becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlayıcı, meslek edindirici, Psikososyal destek sağlayıcı, çeşitli kursların ve etkinliklerin yapılacağı eğitimler ve danışmanlık hizmetlerinin yapıldığı, toplantı ve eğitim salonlarının bulunduğu, çocuklar için de kreş ortamının sağlanacağı bir Aile Yaşam ve Destek Merkezinin açılabilmesi amacıyla çalışmaların yürütüldüğü ve konum takipçisi olacağını ifade etti.
      Bir süre kadınlarla sohbet eden sayın Dr. Funda TOPRAK, Daha sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde yeni hizmete açılan Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi‘ni (ŞÖNİM) ziyarette bulunarak hayırlı olmasını diledi.
 


 


Sonraki Sayfa: Hakkari Vali Yardımcısı ABACI ve ASP İl Müdürü BİLDİRİCİ Yüksekova'da

Önceki Sayfa : VALİMİZ SAYIN TOPRAK, DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI