SOSYAL EKONOMİK DESTEK ALAN VATANDAŞLARA YÖNELİK AEP PROGRAMI

    04.05.2017 tarihinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünün Konferans salonunda iki oturum şeklinde Kurumumuzdan S.E.D. alan vatandaşlarımıza yönelik aile eğitim programı düzenlendi.
    İlk oturumda SED‘in amacı, çocuklarda hijyen, sağlıklı beslenme konularında Sosyolog Tevfik İTAH ve Nursel KAPLAN eğitim vermiştir.
     İkinci oturumda Psikolog Murat HASANOĞLU ve Sosyolog Yazgülü YAŞAR ailelere; Anne Babaların yanlış tutum ve davranışları, çocukların okul başarılarının düşme nedenleri, uyum bozukluğu sebepleri ve çözüm yöntemleri konularında eğitim verdiler.
     Salonu dolduran vatandaşlar eğitim sonrasında kişisel görüşmeler yaparak çocukları ile ilgili sorunları dile getirdiler. Bireysel görüşme talebinde bulunan vatandaşlara gerekli psiko sosyal desteğin verilebilmesi için kurumumuzda hizmet vermekte olan psikologlara yönlendirildiler. Eğitim sonunda A.E.P. kapsamında basılan kitaplar dağıtıldı.
     Anlatılan konularda eksikliklerini gören veliler, bu ve benzeri eğitimlerin tekrardan düzenlenmesi taleplerinde bulundular.
 


 


Sonraki Sayfa: Yüksekova’da AEP

Önceki Sayfa : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdüründen Hakkariye Ziyaret