VALİ EŞİ TOPRAK VE İL MÜDÜRÜMÜZDEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak’ın eşi Dr. Funda Toprak ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ, 14 Mayıs Anneler Günü nedeniyle şehit annelerini evlerinde ziyaret ederek günlerini kutladı.


Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici ile birlikte ilk olarak Gazi Mahallesinde ikamet eden şehit eşi ve annesi olan 65 yaşındaki Sultan Kaya’yı ziyaret eden Toprak,

1993 yılında Yüksekova İlçesi’ne bağlı Bağdaş Köyünde bölücü terör örgütü ile çıkan çatışmada korucu olan eşi Abdulkerim Kaya ile 2009 yılında oğlu Sadullah Kaya’yı şehit veren Sultan Kaya ile bir süre sohbet ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Daha sonra 1997 yılında merkeze bağlı Merzan Mahallesi’nde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan korucu Nusret Çiftçi'nin eşi Gülizar Çiftçi'yi evinde ziyaret ederek Anneler Günü’nü kutladı.

Ardından 5 Şubat 2016 tarihinde Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yürütülen operasyonda güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada şehit olan Hakkârili Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın Durankaya Beldesi’nde bulunan ailesini ziyaret etti.

Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın annesi Zübeyde Özatak’ın Anneler Günü’nü kutlayarak bir süre sohbet etti.

Evlerinde ziyaret ettiği şehit annelerine çiçek vererek Türk Bayrağı, Kur’an-ı Kerim ve çeşitli hediyeler takdim eden Toprak, sorun ve taleplerini dinlediği şehit ailelerine imkânlar nispetinde yardımcı olacaklarını söyledi.

 

Sonraki Sayfa: Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdüründen Hakkariye Ziyaret

Önceki Sayfa : Bakanımız Kaya’nın 14 Mayıs Anneler Günü Mesajı