VALİMİZ SAYIN TOPRAK, DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

        Hakkâri Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları kapsamında kendisini ziyaret eden bayanları makamında kabul etti.
 
        Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Valimiz Sayın TOPRAK, bayanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Valimiz Sayın TOPRAK, 4’ü engelli toplam 7 çocuğuna bakarak örnek bir davranış gösteren ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yılın kadını seçilen Naciye ERİKLİ isimli bayanı göstermiş olduğu fedakârlıktan dolayı kutlayarak kendisine altın hediye etti.
 
        Hakkâri İlimizde ve dünyanın her köşesinde yaşayan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığını ifade eden Valimiz Sayın TOPRAK, "Kadınlarımızın hatırlanması,  sorunlarının gündeme gelmesi ve çözümlenmesi amacıyla bugünlerin faydalı olduğuna inanıyorum. Ülkemizde kadınlar bazı zorluklar yaşıyorlar. Hatta şiddete maruz kalıyorlar. Maalesef erkekler tarafından sergilenen bu davranışlar bizim kültürümüzde, dinimizde yeri olmayan davranışlardır. Haklılık payı olmayan bu davranışları şiddetle kınıyorum. Kadınların toplumun her alanında en az erkekler kadar verimli olabileceklerinden, ülkemize ve ailelerine katkı sunabileceklerinden en ufak bir şüphemiz yok. Kadınların yanlış uygulamalara maruz kalmaları bizleri gerçekten üzmektedir. Bunun engellenmesi amacıyla da başta devletimiz, hükümetimiz, bakanlıklarımız olmak üzere devamlı projeler geliştiriyorlar. Ben şahsen geçici veya kısa dönem tedbirler yerine uzun vadede halkımızın bilhassa erkeklerin daha da bilinçlenerek bu tür davranışların artık kabul edilemeyeceğini anlamaları ve ciddi manada kendilerini geliştirmeleri gerektiğine inanıyorum. Tabiki kısa vadede tedbirler geliştirilmek zorunda. Çünkü benim söylediğim orta ve uzun vadeyi kapsıyor. Onu bekleyene kadar bu tür kötü muamelelerin engellenmesi için tedbirler geliştirilmek zorunda. Burada sizlere de görevler düşüyor. Evlatlarımızı bilinçli yetiştirelim. Çünkü kadınlar olmadan toplum olmaz. Kadını layık olduğu yerde bulundurmamak hepimizin ayıbıdır. Bayanlar da iş hayatına atılıyor. Ülkemizde bunun önünde herhangi bir engel yok. Ülkemizdeki kadınların devlet kademelerinde ve özel sektörde iş hayatına yansıması istenilen seviyede değil, bu konuda biraz daha yol almamız gerekiyor. Bunun için de kadınlarımızın çaba sarf etmesi gerekiyor.
 
       Annelik görevinden dolayı fedakârlık manasında büyük çabası olan kadınlarımıza Türkiye’nin her yerinde yılın kadın ödülü verilmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz ve ekiplerinin yaptığı alan taramalarında engelli 4 çocuğuna bakarak büyük fedakârlık örneği sergileyen Naciye ERİKLİ Hanımefendiyi yılın annesi seçmeye layık gördük. Tabiri caizse saçını süpürge ederek 4 tane engelli evladına bıkmadan, usanmadan yıllardır bakıyor. 7 evladından 4 tanesi engelli. Annelik duygusuyla 7 evladını yetiştirerek büyüten Naciye ERİKLİ Hanımefendiyi bu ödüle layık gördük, kendisini kutluyorum. Kendisine verdiğimiz ödül sembolik bir ödüldür. Yoksa bunun bizim vereceğimiz ödülle veya seçilmeyle karşılanması söz konusu bile olamaz. Biz sadece takdir duygularımızın bir ifadesi olarak böyle bir küçük tören tertip ettik. Ben huzurlarınızda Türk kadınları ve anneleri adına kendisine şükranlarımızı, teşekkürlerimizi sunuyorum. Aramızda bulunan diğer kadınlarımızın da gününü kutluyorum. İnşallah daha huzurlu güzel günlerde hayatımızı devam ettirme ümidiyle hepinizi saygıyla selamlıyorum" şeklinde konuştu.  
 
       Daha sonra Valimiz Sayın TOPRAK, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladığı bayanlara gül ve karanfil hediye etti.
 
            Ziyarette Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın eşleri Sayın Funda TOPRAK Hanımefendi, Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Vali Yardımcıları Hasan ONGU ve Bekir ABACI ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ de hazır bulundu. 
 


 


Sonraki Sayfa: SAYIN DR. FUNDA TOPRAK’tan AİLE DESTEK VE EĞİTİM MERKEZLERİNE ZİYARET

Önceki Sayfa : Bakan Kaya'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı