Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü
 

YÜKSEKOVA’DA “AİLE DESTEK MERKEZİ”nde AİLE EĞİTİM PROGRAMI 26 Kasım 2013

      Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından hayata geçirilen “Aile Eğitim Programı” ile ülkemizde ailelerin yaşam kalitelerinin artmasına ve özkaynaklarını etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için eğitimler düzenlenmesi hedeflenmiştir. Bu amaçla ASP İl Müdürlüğümüz Hakkâri Merkez ve İlçelerinde halkımızın ihtiyaç duyduğu konularda eğitimlerimiz devam etmektedir.

      Sayın İl Müdürümüz Abdulbaki AYDIN ve Psikolog Figen ŞAHİN Yüksekova İlçesinde eşlerin birbiriyle sağlıklı iletişim kurabilmelerine yardımcı olmak için “Evlilik Öncesi ve Sonrası” ve “Duygularımın Kontrolü Benim Elimde” konularında 25-28 Kasım tarihleri arasında Yüksekova İlçe Müftülüğü çalışanlarına ve Yüksekova Aile Destek Merkezi katılımcılarına eğitimler verecektir.

    Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde Aile Destek Merkezinde kadınlara yönelik ‘evlilik eğitimi’ semineri düzenlendi.

      Aile Destek Merkezi konferans salonunda düzenlenen seminerde kısa bir açıklama yapan ASP İl Müdürü Abdulbaki AYDIN; Aile Eğitim Programlarını kadınlarımıza yönelik yapmış olduğumuz kurs çalışanlarının yanı sıra onları hayata hazırlamak, bilinçlendirmek amacıyla vermiş olduğumuz seminerlerden biride “Evlilik Öncesi ve Sonrası” semineridir.

      Aydın; Evlilik öncesi eğitim semineri programının evlilik hazırlığı yapan gençlerin ve anne babaların evlilik çağına gelmiş çocukların evliliğine katkı sağlanması için dinlenmesi ve uygulanması gerektiğini belirtildi. 

Evlilik öncesinde çiftler birtakım beklentilerle evleniyorlar ve evliliklerini sağlıklı bir şekilde yürütmelerinin topluma olan faydasını da göz önünde bulundurarak sağlıklı bir evlilik ilişkisi geliştirmelerine yardımcı olmak için bizde kursiyerlerimize böyle bir eğitimin faydası olacağını düşündük. dedi.

       Seminer Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdulbaki Aydın ve Psikolog Figen Şahin tarafından verildi. Bu iki gün içerisinde toplam 57 kişi katılmıştır. Aile Eğitim Programları bütün hızıyla devam etmektedir.

IMG 4716

IMG 4737

IMG 4743

IMG 4760

 

ters lale

BASINDA BİZ