"2 Nisan Otizm Farkındalık" yürüyüşü düzenlendi

Hakkari’de düzenlenen Fark et, kabul et bizimle yürü” 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” yürüyüşü büyük ilgi gördü.
 
Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Otizm Derneği tarafından 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü” nedeniyle etkinlik düzenlendi.
Bulvar Caddesi üzerinde bulunan Belediye Binası önünde başlayan programa İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Vali eşi Dr. Funda TOPRAK, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA, Belediye Başkan Yardımcısı Erhan OKAY, Milli Eğitim Müdürü Veysel DURGUN,  Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Salih KAHRAMAN, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Reşit GÜLDAL, Otizm Derneği Başkanı Uğur ÇİFTÇİ, Kurum amirleri,öğrencileri, otizmli çocuklar ve aileleri katıldı.
Gün dolayısıyla otizmli çocuklara balonlar hediye edildi. Bazıları bisikletli bazıları ise ellerinde değişik pankartlar bulunan kalabalık Vali Eşi Dr. Funda Toprak ile birlikte yürüyüşe geçerek öğrencilerin attığı değişik sloganlarla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü önüne kadar yürüdüler. Burada Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan resim sergisi gezildi,
 
Gençlik Merkezi tarafından hazırlanan programda otizmli çocuklar basketbol, okçuluk, beyzbol ve değişik oyunlar oynayarak eğlendiler.
 


 
 
 


Sonraki Sayfa: EVDE BAKIM HİZMETİNDEN FAYDALANAN YAŞLILARA ZİYARET

Önceki Sayfa : VALİMİZ SAYIN TOPRAK’A "2 NİSAN DÜNYA OTİZM FARKINDALIK GÜNÜ" ZİYARETİ