3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

     Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” nedeniyle engellileri ziyaret ederek değişik hediyeler verdi.

     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA ve Meslek elemanları ile beraber 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle merkezde ikamet eden engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ettiler.
     Ev ziyaretlerinden sonra İl Müdürümüz Salih KAYA, SHM Müdürü Ercan MAVİGÖZ ve Meslek elemanları ile beraber Bedensel Engelliler Derneği ve Engelli Spor Kulüpleri üyeleriyle bir araya gelerek hem, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ kutlayıp hem de Hakkari’deki Engelli vatandaşlarımızın sorunları hakkında bilgi alışverişi yapıldı.
    Yapılan ziyaretler sonrasında İl Müdürü Salih KAYA; Bugün "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" nedeniyle engelli vatandaşlarımızı ziyaret ettiklerini, Burada engellilerin dertlerini dinlediklerini, amacımızın bu engellilere evde en güzel şekilde bakılması olduğunu ve bizde bu anlayışla evde ziyaret ettiğimiz engelli ailelere bunu anlatmaya çalışıyoruz. Bizim onlardan isteğimiz engellilere çok iyi bakmaları, onları bir külfet olarak değil bir nimet olarak görmelerini istiyoruz” dedi. 

      Engelli aileleri ise ASP yetkilileri ve beraberindekilere evlerine konuk oldukları için kendilerine memnuniyetlerini dile getirerek teşekkür ettiler. 
 


 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya’nın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : SAYIN DR. FUNDA TOPRAK HANIMEFENDİ’DEN ENGELLİLERE ZİYARET