AİLE DESTEK MERKEZİ (ADEM)/SOSYAL DAYANIŞMA MERKEZLERİ(SODAM) TOPLANTISI YAPILDI

      Aile Destek Merkezi (ADEM)/Sosyal Dayanışma Merkezleri(SODAM) toplantısına Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürleri, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri ve Aile Destek Merkezi Koordinatörleri katıldı.
      Burada bir konuşma yapan İl Müdürü Sayın Salih KAYA;
      Bakanlığımızca Kadınların Psiko-Sosyal, Sosyo-Kültürel, mesleki ve kişisel yönden gelişimleri ile toplumsal uyum ve bütünleşmeyi sağalmaya yönelik olarak Aile Destek Merkezleri açılmıştır.
     Aile Destek ve Eğitim Merkezi’nde bayanlara yönelik;
Makine Nakışı,
El Sanatları,
Kuaförlük ve Cilt Bakımı,
Yöresel Yemekler,
Bilgisayar,
Hijyen Eğitimi,
Kadın Sağlığı ve Eğitimi,
Aile ve Çocuk Eğitimi,
Kur’an-ı Kerim,
Okuma-Yazma ve diğer uygun görülen değişik Kurslar veriliyor.
      Aile Destek ve Eğitim Merkezinde  (ADEM)  elde edilen bu kurslar sayesinde ilimiz ve ilçelerimizin önemli problemlerinden biri olan nitelikli eleman ihtiyacı karşılanmaktadır. İnsanların meslek sahibi olmalarını ve aile bütçelerine katkı sağlanmaktadır.
      Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya başlatılan Aile Destek Merkezleri (ADEM) ile Sosyal Dayanışma Merkezlerine (SODAM) ilişkin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarının (SYDV) kurulum taleplerinin değerlendirilmesi bu merkezlerde yürütülen faaliyetler ile bu faaliyetlerin içeriğinin belirlenmesi ve raporlanması, etki analizi sonucu verimsizliği tespit edilen merkezlerin kapatılması veya yeni merkezlerin açılması hususlarında işbirliğine yönelik Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü arasında bir protokol imzalanmıştır. Bu kapsamda İl Müdürü başkanlığında sizlerin katılımlarıyla yılda iki defa faaliyet değerlendirme ve Tecrübe paylaşımı toplantıları düzenleneceği ve her ADEM için yürütülen hizmetlere ilişkin ilk altı aylık değerlendirmeyi yapmak ve bu faaliyet raporları her iki genel müdürlüğümüze gönderilmesi talimatı yer almaktadır.
      Daha sonra kalıtımcılar söz alarak Aile Destek ve Eğitim Merkezleri  (ADEM)  hakkında bilgi verdiler.
      Toplantı ikram ve il müdürünün iyi dilek ve temennileriyle sona erdi.
 


Sonraki Sayfa: MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN YENİ HİZMET BİNASI TEMEL ATMA TÖRENİ

Önceki Sayfa : VALİMİZ SAYIN TOPRAK, İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ORGANİZASYONUNDA GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ