AİLE HAFTASI SEMİNERİ

      Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1993 yılında aldığı bir kararla 15 Mayısı “Uluslararası Aile Günü” olarak ilan etmiş ve 1994 yılından itibaren de tüm dünyada ve ülkemizde kutlanmaya başlanmıştır. Ayrıca bu günün yer aldığı hafta olan 15–21 Mayıs ise “Aile Haftası” olarak kabul edilmiştir.
      İl Müdürlüğümüze bağlı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğünde görev yapan Sosyolog Yazgülü YAŞAR ve Sosyal Çalışmacı Mehmet YALÇIN tarafından Aile Haftası kapsamında Hakkâri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Konferans Salonunda  Sosyal  ve Ekonomik Destek, Evde Bakım hizmetinden faydalanan aileler ve Şehit Yakını ve Gazi ailelerine yönelik olarak 15.05.2018 tarihinde “Aile içi İletişim ve Ebeveyn Tutumları” konulu seminer verildi. Düzenlenen seminere 37 aile katılım sağlamıştır.
      Sosyal ve Ekonomik Destek, Evde Bakım hizmetinden faydalanan aileler ve Şehit Yakını ve Gazi ailelerine yönelik verilen seminerde; iletişim, iletişim engelleri, iletişim hatalarının çocuklar üzerindeki etkileri, çocuklarımızla daha sağlıklı iletişim kurabilmenin anahtarları,   Ebeveyn tutumları, Ebeveyn tutumlarının çocuk gelişimi üzerindeki etkileri gibi konular anlatıldı. Eğitim sonrası ailelerin soruları cevaplanarak seminer sonlandırıldı.
 


 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya’nın Anneler Günü Mesajı

Önceki Sayfa : OKUL DESTEK PROJESİ KAPSAMINDA SİNEMA ETKİNLİĞİ