Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdüründen Hakkariye Ziyaret

     Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili Dr. Selahattin GÜVEN, Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP) kapsamında  işe başlatılacak personelin mülakatı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın hizmetlerini değerlendirmek üzere Hakkariye ziyaret gerçekleştirdi. Yapılan ziyaret kapsamında 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle Sümbül Bedensel Engelliler Derneği Spor Kulübü Başkanı ve sporcuları ile bir araya gelerek Engelliler Haftasını kutladı. Genel Müdürümüz Dr. Selahattin GÜVEN, İl Müdürümüz Mehmet Akif BİLDİRİCİ ve Dernek Başkanı  Mesut KESKİN ile Engellilerin yaşadığı sorun ve sıkıntılarıyla ilgili istişarelerde bulundu.
     Daha sonra ilimizdeki Sivil Toplum Kuruluşlarıyla bir araya gelen GÜVEN, Hakkari mesafe olarak uzak olsa da gönlümüzde olduğunu, Bakanlık olarak Hakkariye ayrı bir önem verdiklerini, Bakanımız Sayın Dr. Fatma Betül SAYAN KAYA’nın selamını getirdiğini Bakanlık olarak Hakkaride yürütülen hizmetleri yakından görmek ve ihtiyaç duyulan hizmet modellerinin tespit edilebilmesi amacıyla STK’larla bir araya gelerek istişarede bulunduklarını, ifade etti.
     İki gün boyunca Hakkari’de incelemelerde bulunacak olan Çocuk Hizmetleri Genel Müdür Vekili Dr. Selahattin GÜVEN, cumartesi günü Şemdinli ziyaretinden sonra ilimizde ayrılacak.
 


 


Sonraki Sayfa: SOSYAL EKONOMİK DESTEK ALAN VATANDAŞLARA YÖNELİK AEP PROGRAMI

Önceki Sayfa : VALİ EŞİ TOPRAK VE İL MÜDÜRÜMÜZDEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET