Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Anlamlı Ziyaretler

      Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici; 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü münasebetiyle beraberindeki ASDEP personeliyle Üzümcü Köyüne ziyarette bulundu.
      Köy Muhtarı Sadi Er tarafından karşılanan İl Müdürü Bildirici ilk olarak 88 yaşındaki Alzheimer hastası Safi Er' i evinde ziyaret ederek durumu hakkında bilgi aldı. Aile ile bir süre sohbet eden Bildirici daha sonra 85 yaşındaki Parkinson hastası Hacı Kurt ve 72 yaşındaki engelli İbrahim Uçarı evlerinde ziyaret ettikten sonra Asp İl Müdürlüğünce evde bakım hizmetinden yararlanan sekiz aileyi daha ziyaret etti.
      Bildirici yaptığı açıklamada "21 Eylül Dünyada Alzheimer günü olarak kutlanıyor. Bizlerde bu hastalığa dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak üzere Üzümcü köyümüzde ikamet eden Safi Er annemizi ziyaret edip sağlık durumuyla ilgili ailesinden bilgi aldık. Akabinde köyümüzde ikamet eden yaşlı ve engellilerimizi ziyaret ettik. Bu ziyaretlerimizde ailelerimize yaşlı ve engelli bakımlarıyla ilgili rehberlik edip varsa yaşlı ve engellilerimizin sorun ve sıkıntılarını dinledik. Ailelerimizin yaşlı bakımı ve engellilere karşı bakımlarında duyarlı olduklarını gördük. Bu ziyaretlerde bizi yalnız bırakmayıp bize eşlik eden Köy Muhtarımız Sadi Er' e teşekkür ediyorum. ASDEP personelimizin yaşlı ve engelli ailelerine ev ziyaretleri devam edecektir" diye ifade etti.
      Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen ziyaretlerde yaşlılar ve engelliler evlerinde kendilerini ziyaret edip duyarlılık gösteren İl Müdürü Bildirici ve ekibine ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler.
 


 


Sonraki Sayfa: YÜKSEKOVA SOSYAL HİZMET MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN GAZİLERE ZİYARET

Önceki Sayfa : Bakanımız Kaya'nın Dünya Çocuk Günü Mesajı