Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Meslek Elemanlarının Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimi

      Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanıp Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından kabul edilen Meslek Elemanlarının Mesleki Becerilerinin Geliştirilmesi  Eğitimi 12/09/2017 tarihinde İl Müdürlüğümüz Konferans salonunda başladı.
      Eğitim, Bilgi Üniversitesinde görevli Doç.Dr.  Klinik Psikolog Ayten ZARA tarafından 6 gün boyunca İl Müdürlüğümüzde görevli Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Sosyolog ve ASDEP Personelleri olmak üzere 15 personelimize  yönelik söz konusu eğitim verilmektedir. Eğitim sonunda süpervizyon çalışmaları tamamlanarak katılımcılara sertifikalar verilecektir.
 
     Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ Söz konusu eğitimde çocuk cinsel istismarına yönelik meslek elemanlarının istismar edilen çocuğa profesyonelce müdahalesi  ve Yaşanılan şiddet vakalarına yönelik şiddetin minimum seviyeye indirilmesi açısından şiddeti uygulayan bireylerle öfke kontrolü çalışmalarının yapılması konusunda iki farklı eğitim düzenlenmiştir. Bu Proje ile eğitim alan 15 meslek elemanımız cinsel istismar ve öfke yönetimi alanlarında sadece hizmet verdikleri ailelere farkındalık eğitimleri vermekle kalmayıp meslektaşları ile yapacakları konsültasyon hizmetleri ile de hedef gruplar üzerinde sürdürülebilir etki bırakacaklardır. Bununla birlikte ilimizin küçük olması bu eğitimin kısa sürede çok kişiye ulaşmasına vesile olacaktır dedi.
     Proje boyunca katkılarını eksik etmeyen Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) Hakkari Yatırım Destek Ofisi ile ajans çalışanlarına teşekkür etti.
 


 


Sonraki Sayfa: “AİLE EĞİTİM PROGRAMI” KAPSAMINDA SYDV PERSONELLERİNE “BAĞIMLILIKLA MÜCADELE” EĞİTİMİ VERİLDİ

Önceki Sayfa : İl Müdürümüz Mehmet Akif BİLDİRİCİ Şehit Ailesine Taziye Ziyareti