Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bildirici’den Derecik Beldesine Ziyaret

      Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici beraberinde Yüksekova Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli Aile Sosyal Destek personeli (ASDEP) ile birlikte Derecik Beldesinde bir dizi ziyaretlerde bulundu.
      Geçen hafta şehit olan güvenlik korucusu İslam İREZ’in ailesini ziyaret ederek başsağlığında bulunup ailenin sorun ve sıkıntılarını dinleyen İl Müdürü Bildirici; daha sonra Şehit ve Gazi babası Cemil YILMAZ’ı evinde ziyaret etti.
      Bildirici; burda yaptığı açıklamada “Bugün ASDEP personelimiz ile birlikte Derecik beldemize çalışma ziyareti gerçekleştirdik. Öncelikli olarak geçen hafta şehit olan güvenlik korucusu İslam İREZ kardeşimizin ailesini ziyaret ederek başsağlığında bulunduk. Akabinde Şehit Şero ŞİRİN’in ailesini ziyaret ettik. Belediye Başkanımız Ekrem ÇETİNKAYA’yı makamında ziyaret ederek Derecikte yaşayan dezavantajlı durumdaki ailelerimizin sorunlarını istişare ettik. Çok verimli bir görüşme oldu. Derecikte ikamet eden sosyal yoksunluk içindeki ailelerimizi ziyaret edip sorun ve sıkıntılarını dinledik. Sorunlarının çözümü noktasında kendilerine yardımcı olacağız.” diye ifade etti.
      Şehit babası Cemil YILMAZ İl Müdürü Bildirici’ye Derecik’i ziyaret etmelerinden memnuniyet duyduğunu, Şehit ve Gazi ailelerinin sorun ve sıkıntılarını dinlemek için evlerimizde bizleri ziyaret etmeleri, fakir ve fukara ailelerine misafir olmaları bizleri ziyadesiyle sevindirdi. Allah devletimize zeval vermesin diyerek duygularını paylaşarak misafirlerine teşekkür etti.
      Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ev ziyaretlerinden sonra İl Müdürü Bildirici ve ASDEP ekibi akşam saatlerinde Beldeden ayrıldılar.  
 


 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya'nın Dünya Çocuk Günü Mesajı

Önceki Sayfa : Bakanımız Kaya'nın 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü Mesajı