ASP ENGELLİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU

      Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 10-16 Mayıs Engelliler haftası etkinlikleri kapsamında Engellileri piknikte buluşturdu. Kırıkdağ’da düzenlenen piknikte Sümbül Bedensel Engelliler Spor kulübü ile ASP’de Evde Bakım hizmetinden yararlanan engelliler ve aileleri katıldı.
      Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ, Hakkaride engellilerin ve ailelerinin sosyal aktivitelerden yoksun olduğunu söyledi.  
      Bildirici; engellilerin büyük bir bölümünün dünyası eviyle sınırlıdır. Oysa sağlıklı insanlar gibi engellilerinde sosyal hayatın içerisinde yer almaları onların en doğal hakkıdır. Kuşkusuz kişinin kendisini yeterli hissetmesi ve ayakta kalabilmek için gerekli motivasyona sahip olması, sosyal hayatın ne kadar içinde olduğuyla doğru orantılıdır. Bu amaçla İl Müdürlüğü olarak bir takım sosyal aktivitelerle, engellilerimizin sosyal rehabilitasyonunu sağlamayı hedeflemekteyiz. Engellilerimizi ve ailelerini evden çıkarıp diğer engelli bireylerle kaynaşmalarına, stres atmalarına vesile olmak için piknik düzenledik.
      Bugün davetimize icabet edip etkinliğimize katılan Özel İdare Genel Sekreterimiz Osman KIZILBAN, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mesut KESKİN’e ve tüm engellilerimiz ve ailelerine teşekkür ederim.
      Pikniğe katılan Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mesut KESKİN ise; böyle bir organizasyonla tüm engellileri bir araya getiren ve güzel bir gün geçirmemize vesile olan ASP İl Müdürüne ve pikniğe katılanlara teşekkür etti.
      Engellilerde piknikte gönüllerince eğlenerek iyi bir gün geçirdiklerini ifade ederek kurum çalışanlarına teşekküer ettiler.
 

Sonraki Sayfa: GENEL MÜDÜR GÜVEN’DEN ŞEHİT AİLESİ VE ŞEMDİNLİ’YE ZİYARETTE BULUNDU

Önceki Sayfa : AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR İL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN 15-21 MAYIS AİLE HAFTASI ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI