ASP HAKKÂRİLİ BAHAR’A YARDIM ELİ UZATTI

      Yerel haber sayfasında yayımlanan “HAKKARİLİ BAHAR YAŞAMAK İSTİYOR” haberine ilişkin Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA’nın talimatlarıyla ivedi bir şekilde Hakkâri’den 35 kilometre mesafede bulunan Doğanyurt köyünde ikamet eden SALİM ailesinin Böbrek Yetmezliği yaşayan Bahar SALİM kızımızı Müdürlüğümüz ASDEP Psiko-Sosyal Destek ekiplerince ziyaretlerde bulunuldu.
      SALİM ailesi, ikamet ettiği hanede ziyaret edilerek Baba Osman SALİM ve Böbrek Yetmezliği yaşayan Bahar SALİM ile görüşme sağlanmıştır. Yapılan görüşmede Baba Osman SALİM’in aynı hanede ikamet eden 12 çocuğunun olduğunu çocuklarından 5’inin okula devam ettiklerini ancak Bahar SALİM’in mevcut rahatsızlığı yüzünden öğrenim hayatına devam edemediğini, geçirdiği nöbetler yüzünden okulu bırakak zorunda kaldığını ifade etmiştir. Baba Osman SALİM çocuklarından Abdulhaluk’unda Ciğerinde kist olduğunu belirtmiştir.
      İl Müdürü KAYA “Devlet olarak mağdur olan ailelerimizin yanında olacaklarını ve  SALİM ailesinin tespit edilen diğer yardım ihtiyaçlarını da ilgili Kurumlara bildireceklerini ve İl Müdürlüğü olarak ailenin durumunu yakından takip edeceklerini ifade etti.
      Kızımız Bahar SALİM ise “Bana yardımcı olan herkesten Allah razı olsun” şeklinde konuştu. SALİM ailesi seslerini duyuran Hakkarihabertv çalışanlarına ve buna kayıtsız kalmayan köyümüze  gelip bizlerin sıkıntılarını yerinde dinleyen ve yardımcı olan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürüne ve çalışanlarına da teşekkür ederek başarıların devamını dilediler.
 


 


Sonraki Sayfa: HAKKARİ ASP İL MÜDÜRLÜĞÜ DEMİR AİLESİ İÇİN DEVREYE GİRDİ

Önceki Sayfa : Bakanımız Kaya'nın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı