ASP İl Müdürlüğü’nde Yangın Tatbikatı Gerçekleşti

     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü hizmet binası ve bağlı kuruluşlarının hizmet binalarında yangına karşı alınacak önlemleri ve yangın esnasında yapılması gereken çalışmalar hakkında personeli ve hizmet alanları bilgilendirmek üzere Hakkari Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile ortaklaşa yangın tatbikatı gerçekleştirdi. Yangın tatbikatına ASP İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ, İl Müdür Yardımcıları, Kuruluş Müdürleri ile İl Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlarında görev yapan tüm personel katıldı.
     İl Müdürü BİLDİRİCİ; “Zaman zaman ülkemizde özellikle yatılı kurumlarda ölümcül yangın haberlerini duymaktayız. Bugün İl Müdürlüğümüz ve yatılı hizmet sunan kuruluşlarımızda yangın riskini en aza indirmek ve olası yangın karşısında nasıl davranılması gerektiği konusunda görev yapan personelimizi bilinçlendirmek için Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ile ortak yangın tatbikatı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Ayrıca bugün İtfaiye Müdürlüğü teknik ekipleri tarafından hizmet binalarımızda yangın ile ilgili alınması gereken tedbirler ve eksiklerimizin neler olduğu konusunda denetim gerçekleştirildi. Görülen eksiklikleri en kısa sürede tamamlayarak binalarımızda yangın riskini en aza indireceğiz. Eğitim ve yangın tatbikatı talebimize olumlu karşılık verip bugün uygulamalı yangın tatbikatı ile bizleri bilgilendiren İtfaiye Müdürümüze ve teknik personele şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.
     Hakkari Belediyesi İtfaiye Müdürü Bülent KESKİN, İtfaiye Amiri A.Gaffar TEKİN ve Teknik Uzman Serdar KOŞAR tarafından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bahçesinde gerçekleştirilen yangın tatbikatına katılan personellere, binada yaşanabilecek yangın vakalarına karşı yapılması gerekenler ve tahliye işlemleri hakkında eğitimler verildi. Uyum içinde gerçekleştirilen tatbikatta, itfaiye ekibi olası yangın felaketleri ve doğal afetlere karşı araçlarıyla her daim hazır olduklarını, ayrıca bu tarz eğitim ve tatbikatlara devam edileceğini belirttiler. Yangın tatbikatına mahalle esnafı, Dağgöl Mahalle Muhtarı ve vatandaşlarda katıldı.
     İtfaiye ekipleri, gerek yangın tatbikatı gerekse bina tahliyesi performansları sebebi ile katılımcı ve gözlemcilerden tam not aldı.
 


 


Sonraki Sayfa: ERİŞEBİLİRLİK İZLEME VE DENETLEME KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI

Önceki Sayfa : 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU 2017 YILI 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ