Bakanımız Kaya’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, topraklarımızı düşmanlardan temizlediğimiz Kurtuluş Savaşımızın büyük zaferinin 95. yıl dönümünü idrak etmenin gururunu yaşıyoruz. Aziz milletimizin, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramını gönülden tebrik ediyorum. 
Kahraman ordumuzun 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da işgal kuvvetlerine karşı elde ettiği bu zafer bağımsızlık nişanımız olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluş temelleri burada atılmıştır. Dumlupınar’da şehitlerimizin kanıyla yazdığı bu zafer ilelebet istiklal ve istikbalimizin ilham kaynağı olmaya devam edecektir.
Türk ve dünya tarihine yön veren bu zafer kahraman şehitlerimizin, aziz milletimizin üstün fedakârlıklarıyla elde edilmiş büyük bir zaferdir. 30 Ağustos, umutla ve tüm gücüyle mücadele eden şanlı Türk milletinin yeniden doğduğu, sömürgeci işgal kuvvetlerinin kesin bir zaferle yenilgiye uğradığı gündür. 30 Ağustos 1922 tarihi, kendisini esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı Türk Milletinin verdiği savaşın zaferle sonuçlandığı ve milli benliğini kurtardığı bir dönüm noktasıdır. Tüm imkânsızlıklara rağmen kazanılan bu zafer, inancın ve vatan sevgisinin her şeyden üstün olduğunun kanıtıdır. 
Aziz milletimiz, aynı inançla Çanakkale’de, Dumlupınar’da olduğu gibi devletimizi yıkmaya, birliğimizi yok etmeye çalışan şer odaklarına karşı canı pahasına vatanını korumaya, bağımsızlığına sahip çıkmaya devam edecektir. Ülkemize yönelik tehdit kimden ve nereden gelirse gelsin El-Bab’da, Doğu ve Güneydoğu’da, 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi milletimizin güçlü iradesi karşısında mağlup olmaya mahkûmdur.
Kadını, çocuğu, genci ve yaşlısıyla Türkiye Cumhuriyeti Devletini payidar kılmaya, ülkemizi büyük bir azim ve kararlılıkla gelecek hedeflerine taşımaya devam edeceğiz. Anadolu topraklarında 7’den 77’ye milletimizin her ferdinin eşsiz fedakârlığıyla kazanılan bu zafer dünya durdukça onurla yâd edilecektir. Zaferimiz, kadınların ve çocukların savaşa bizzat dâhil olmalarıyla, sırtlarında cepheye taşıdıkları silahlarla ve dillerindeki dualarla ulusal bir karşı koyuş örneğidir. Aynı zamanda, gerek cephede ve gerekse cephe gerisinde yaralılara yardım eden ve cephane üreten yiğit Anadolu kadınları, bu günün ve cumhuriyetimizin en büyük mimarları olarak anılacaktır.
Bağımsızlığı bize yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını,  tüm şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyorum.


 
 


Sonraki Sayfa: 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU 2017 YILI 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Önceki Sayfa : Bakanımız Kaya’nın Kurban Bayramı Mesajı