Bakanımız Kaya’nın Kurban Bayramı Mesajı

Aziz milletimizin, ailelerimizin, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın, İslam âleminin Kurban Bayramını tebrik ediyor, bayramın ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlikler getirmesini Allah’tan temenni ediyorum. 
 
Kurban Allah’a yaklaşmaktır. Yüce Rabbimizin Hac suresinde; “Onların etleri ve kanları asla Allah’a ulaşmaz. Fakat O’na sizin takvanız ulaşır.” Buyuruyor. Bizler iyiliklerimizle Allah’a yakın olmaya, yeryüzünde iyiliği yaşatmaya, mazlumlarla, gariplerle birlikte olmaya devam edeceğiz. Anadolu’da yaktığımız iyilik ve medeniyet meşalemizi, adalet ve hakkaniyet anlayışını tüm dünyaya taşıyacağız.
 
Kurban Bayramı vesilesiyle yetim ve öksüzlere, engelli ve yaşlılara, şehit yakını ve gazilerimize sahip çıkacağız. Nerede bir mazlum görsek, nerede bir muhtaç görsek onların yoldaşı olacağız. 
 
Aziz milletimizin diğergamlığı, cömertliği ve büyük fedakârlıkları sayesinde Türkiye, sosyal yardım ve hizmetlerde dünyada örnek bir ülke haline gelmiştir. Sosyal politikalarda oluşturduğumuz hizmet ağıyla, sivil toplum kuruluşlarımızın gayretleriyle Afrika’da, Filistin’de, Bosna’da, Arakan’da, Somali’de yaşayan kardeşlerimize yardım elimizi uzatmaya devam edeceğiz. Kendi sofralarımızı, gönüllerimizi nasıl şenlendiriyorsak aynı sorumlulukla bu kardeşlerimizin de sofralarını, gönüllerini şenlendireceğiz.
 
Türkiye tarihinden, milletimizden aldığı güçle, sevgi medeniyetini inşa ederek kardeşlik yurdu olmaya devam edecektir. Kurban bayramının dünyada yaşanan acıların son bulması, akan kanın durması, mazlumların, mülteci kardeşlerimizin huzura kavuşmasına vesile olmasını Rabbimden temenni ediyorum.
 
Anadolu’yu bizlere yurt kılan şehit yakını ve gazilerimiz başta olmak üzere Aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramını tekrar tebrik ediyor, Bayramın ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur ve esenlikler getirmesini Allah’tan temenni ediyorum.  Saygılarımla.

 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya’nın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Önceki Sayfa : Kurban Bayramı Ziyaretleri