HAKKÂRİ AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE "OKUL DESTEK PROJESİ"

      Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 23 pilot ilde uygulanmakta olan  “Okul Destek Projesi” kapsamında Vali Yardımcımız Mustafa PALA, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih KAYA, kurum yöneticileri, kurum çalışanları, proje kapsamında desteklenen çocuklarımız ve aileleri ile birlikte bir program düzenlendi.
      Düzenlenen programda “Okul Destek Projesinin” tanıtımı ve proje kapsamında ne gibi faaliyetler yapıldığı Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Ercan MAVİGÖZ tarafından katılımcılara sunum düzenlendi.
       Yapılan sunumun ardından Vali Yardımcısı Mustafa PALA;”  Siz güzel çocuklarımız ülkemizin geleceğisiniz. Ülkemizin geleceği çocuklarımızın milli, manevi ve ahlaki değerlerine uygun bir şekilde yetiştirilmesinden geçiyor. Bu konuda devletimiz ve yetkili kurumlarımız özellikle son yıllarda son derece güzel ve anlamlı projeler uyguluyorlar. Bu faaliyetler kapsamında da bir araya gelerek, birbirimizi görme ve tanıma adına güzel şeyler oluyor. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Özellikle de siz değerli öğrencilerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum.’ dedi
      Hakkâri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Salih KAYA ise; Çocukların okul dışı zamanlarını kaliteli geçirmelerini sağlamak adına çabaladıklarını aktaran “Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün “Okul Destek Projesi” kapsamında 23 İlimiz Pilot İl olarak seçildi. Bunlardan biri de Hakkari. Bu projedeki amacımız sosyal ve kültürel etkinlikleri artırmak, ailelerde çocuk adına farkındalık oluşturulması, çocuklara okul dışı zamanlarını kaliteli ve verimli kullanabilecekleri ortam ve imkanların sunulması amacıyla oluşturulan “Okul Destek Projesi”  Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Eylem Planı kapsamında tüm illerde uygulanmaya başlanmıştır
       İl Müdürü KAYA; “Hakkâri ilimizde kurumlar arası koordinasyonunda, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün destekleriyle Usta Öğretici eşliğinde Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetlerinden yararlandırdığımız çocuklarımızın katılımlarıyla Müdürlüğümüz bünyesinde Gitar, Bağlama kursu düzenlediklerini,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün destekleri ile söz konusu çocuklarımıza yönelik Van iline günü birlik gezi programı, ardından Çocuklarımızın ilk defa gittikleri İstanbul ilinde Beşiktaş- Kayserispor maçı izlettirdiklerini ve Okçuluk Kursuna da yönlendirdiklerini aktarmıştır. Kültür Turizm İl Müdürlüğünün de destekleri ile çocuklarımızı Kültür merkezinde “Her Çocuk Özeldir” filmi izlettirildi. İl Müdürlüğümüze bağlı Yüksekova Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Şemdinli Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından da hizmet modellerimizden yararlandırılan oradaki çocuklarımız da proje kapsamında pikniğe götürülerek bir takım çeşitli sosyal kültürel etkinlikler de düzenlediklerini ifade etmiştir.
      Düzenlenen Program sonunda katılımcılara çeşitli ikramlar sunularak program sona ermiştir.
 


 


Sonraki Sayfa: İl Müdürümüz Salih KAYA Şemdinli İlçesinde Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu

Önceki Sayfa : VALİMİZ SAYIN İDRİS AKBIYIK ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ