HAKKARİ ASP İL MÜDÜRLÜĞÜ DEMİR AİLESİ İÇİN DEVREYE GİRDİ

        Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA, Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Gündeş Köyünde ikamet eden 8 çocuklu DEMİR ailesinin evi, sobadan kaynaklanan yangın sonucu kullanılamaz hale geldiğini ve gerekli desteğin verilmesi için Müdürlüğümüz ASDEP Personellerince devreye girdiğini aktardı.
         İl Müdürü Kaya, DEMİR ailesinin acil ve temel ihtiyaçlarının karşılanması ve uzman personellerce psiko-sosyal destek verilmesi için talimat verdi.
        Söz konusu ailemizin ivedi olarak ihtiyaçlarının karşılanması için Müdürlüğümüz Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmetlerinden 3 kat tutarında ekonomik destek  ve ailemizin toparlanma sürecine destek amacıyla da uzun süreli aylık olarak ekonomik destekten de ivedi bir şekilde yararlandırılacak olup, ailemize imkanlar dahilinde de tüm yardımlar ve gerekli koordinasyon sağlanacaktır.
        Tayyip DEMİR "Bir anda kendimizi alevler içerisinde bulduk. Güç bela kendimizi dışarı atabildik. Eşyalarımız yanıp kül olmuştu. Kış günü sokakta kaldık. Ama bizi yalnız bırakmayan Devletimiz kurumlarına, Aile bakanlığı personellerine verdikleri destekleri için teşekkür” etti.
 


Sonraki Sayfa: “Okul Destek Proje” Kapsamında Kayak Merkezi’nde Etkinlik

Önceki Sayfa : ASP HAKKÂRİLİ BAHAR’A YARDIM ELİ UZATTI