HAKKÂRİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE İL KOORDİNASYON İZLEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

      6284 sayılı Ailenin Korunmasına ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine dair kanunu’nun hükümlerinin yerine getirilmesinde kurumlar arası koordinasyon görevinin yerel düzeyde etkin biçimde gerçekleştirilmesi amacıyla; 17.03.2016 tarih ve 29656 sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren “Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri Hakkında Yönetmelik”in 8. Maddesi ile “Şiddetle mücadele kapsamında sunulan hizmetlerin etkin bir şekilde yürütülmesiyle uygulamadaki sorunların giderilmesini sağlamak üzere, Vali Yardımcısı Sayın Bekir ABACI başkanlığında, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA, Hakkari Üniversitesi Prof. Dr. Mehmet Nuri BODUR ve Dr. Öğretim Üyesi Şengal BAĞCI TAYLAN, Sağlık İl Müdürü Hamdullah KARA, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet KIZILKAYA, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Übeyit DÖNER, Hakkari İl Müftülüğü Şube Müdürü Şaban GÜLDAL,  İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Harun TUTAK ve Polis Merkez Amiri İlker Tarık ÜNAL,  İl Jandarma Komutanlığı Asayiş Şube Müdürü Uğur AKYIL, SYDV Müdürü Vedat Ali ERTUŞ, KAMER Vakfı Şube Temsilcisi Ceylan ATALAY ile meslek örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla” Kadına Yönelik Şiddet Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu toplantısı gerçekleştirilmiştir.
      Sosyal Çalışmacı ŞÖNİM Müdür V. Şifa ÇAKIR 2018 yılı 1. İl Koordinasyon toplantısında alınan kararlar ve kararlar doğrultusunda yapılan çalışmalar ile Hakkari ili 3 yıllılk “İl Eylem Planı” hakkında kurul üyelerine bilgi verdi.
      Toplantıda; il eylem planı ile ilgili gündemde yer alan sorunların çözümüne ilişkin kurumlar arası gerekli bilgi alışverişinde bulunulmuş olup, yapılması planlanan çalışmalar kararlaştırılmıştır.
      Toplantı dilek ve temennilerle sona ermiştir.
 


Sonraki Sayfa: VALİMİZ SAYIN TOPRAK’TAN İNCE AİLESİNE ZİYARET

Önceki Sayfa : ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ ONURUNA YEMEK VERİLDİ