İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ PERSONELİNDEN ŞEMDİNLİ İLÇESİ YEŞİLOVA KÖYÜNE ŞEHİT AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

      29 Kasım günü ilimiz Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi Gerdan Tepe Mevkii Modüler Üs Bölgesi inşaatında olan iş makinasına bölücü terör örgütü mensuplarınca sınıra yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan Irak Tanishana sırtlarından güdümlü füze ile yapıldığı değerlendirilen saldırı sonucunda şehit olmuştur.
     Terör mağduru şehit Necdet DEMİR evli 3 kız çocuğu bulunmaktadır.
     Taziyesinde bulunmak için sınırın sıfır noktasındaki Şemdinli İlçesi Anadağ köyü Gökçetaş mezrasına ASP İl Müdür Yardımcısı Hamdi TAŞMA ve Şemdinli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı personeli Nihat ATAY ile birlikte taziye ziyaretinde  bulundular.
      Bakanımızın taziye dileklerini ailelere iletilmiş olup Bakanlığımız Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından taziye masrafları için gönderilen meblağı almak üzere Şemdinli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na davet edilmiştir.
     Sosyal Ekonomik Destek için ise; İl Müdürlüğümüze bağlı Yüksekova Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne başvurmaları konusunda yönlendirilmişlerdir.

     Şehit aileleri ile bir süre sohbet edilerek ailelerin sıkıntı ve taleplerini dinlediler.
     Şehit aileleri; ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Sayın Bakanımızın kendilerini unutmadıkları için ve yardımlarından dolayı personelimiz aracığıyla teşekkür ettiler.
 


 


Sonraki Sayfa: Bakanımız Kaya’nın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

Önceki Sayfa : 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU 2017 YILI 6. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ