İl Müdürlüğümüzce Düzenlenen Münazara Yarışmasına İlişkin Duyuru

     Bakanlığımızın sunmuş olduğu sosyal hizmet modellerinden faydalanan ortaöğretim (çocukların; özgüven ve sorumluluk duygularını geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını geliştirmek, kendilerini sözlü olarak ifade edebilmelerini sağlamak, fikir üretme ve problemlere çözüm bulma yeteneklerini geliştirmek, antitezler üretme, herhangi bir konuda mantık yürütme, araştırma yapma, düşüncelerini savunacak kanıtlara ulaşma, tezler ve istatistikî bilgiler yoluyla savunma becerilerini geliştirmesine ortam hazırlamak amacıyla Müdürlüğümüzce “Münazara Yarışması" düzenlenecektir.
 
     Eğitimin tamamlanmasının ardından İl Müdürlüğümüz tarafından Ekim ayı içerisinde İl birincilerinin belirleneceği bir yarışma düzenlenmesi planlanmaktadır. Yarışmada derece alan İl Birincisi çocuğumuz 1-15 Kasım tarihlerinde İstanbul, İzmir, Mersin, Diyarbakır, Erzurum, Samsun ve Konya İllerinde bölge birincilerinin belirleneceği yarışmaya katılacaktır.
     19 Kasım'da Ankara'da bölge birincilerinin katılımı ile Final Yarışması yapılarak, Münazara Yarışmasını kazananlara 20 Kasım Çocuk Hakları Günü etkinliğinde ödül takdimi yapılacaktır. Tüm bu Yarışma süreci Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü web sitesinden takip edilebilecektir.
 
      Yarışmaya ilişkin talimatname sitemizin duyurular kısmında yayınlanmıştır.
 
 


Sonraki Sayfa: ASDEP PERSONELLERİNE YÖNELİK HİZMET İÇİ EĞİTİM VERİLDİ

Önceki Sayfa : 5395 SAYILI ÇOCUK KORUMA KANUNU 2017 YILI 5. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ