İl Müdürümüz Salih KAYA Şemdinli İlçesinde Bir Dizi Ziyaretlerde Bulundu

      Ekim ayı mutat toplantısı yapmak üzere İl müdür yardımcısı, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürleri ve kuruluş Müdürleriyle birlikte yeni hizmete açılan Şemdinli İlçesi Sosyal Hizmetler Müdürlüğünde toplantı yapıldı.Toplantıda konuşan İl Müdürümüz “Şemdinli Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğümüzün vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum; bundan sonra İl Müdürlüğümüzde yürütülen bütün Şehit Yakınları Gazi ve Gazi Yakınları iş ve işlemleri ile Evde Bakım, Sosyal Ekonomik Destek ve diğer bütün iş ve işlemler artık Hakkâri il merkezine gelmeden burada rahatlıkla yapılacaktır” dedi.
     İl Müdürümüz KAYA daha sonra beraberindeki kurum müdürleriyle birlikte Şehit Ailesi, Evde Bakım Hizmeti verilen aileler ve Sosyal Ekonomik Destekle desteklenen ailelerini ziyaret etti.
     Kurumumuz tarafından Sosyal Ekonomik Destekle desteklediğimiz eşi tarafından üç çocuğu ile birlikte terk edilen aileyi ziyaret ederek İlçe Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafında tarafından yeni kiralanan evinde ziyaret ederek sorun ve sıkıntılarını dinlediler.
İl Müdürü KAYA ve beraberindeki kurum yöneticileri PKK’lı teröristlerin silahlı saldırısında Şehit olan, 1 Kasım 2015'teki 26. dönem milletvekili genel seçimlerinde Hakkâri’den Ak Parti birinci sıra milletvekili adayı olan Ahmet Budak’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yaptırılan Şemdinli'nin Beşevler Mahallesi'ndeki ailesi ziyaret ettiler.
     Şemdinli İlçesi Durak Jandarma Karakolu yakınlarında yol güvenliği için görev yaparken 12.09.2017 tarihinde Şehit Güvenlik Korucusu Feyzi ALTINKUM’un evinin bulunduğu Üzüm Kıran Köyü’ndeki şehit ailesi ziyaret edildi. Daha önce yine il müdürümüz tarafında ziyaret edilen ailenin yıkılmak üzere olan evini gören KAYA; konuyu Sayın Valimize iletmişti. Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın talimatıyla Üzüm Kıran Köyünde şehit ailesine yeni bir ev yaptırdı. Yeni evlerine taşınan ailenin mutlulukları yüzlerinde okunuyordu. Burada il Müdürümüz vasıtasıyla Sayın Valimize şükranlarını dile getiren ve yılın annesi olarak da seçilen anne Zarife ALTINKUM “-Allah Valimizden razı olsun kendilerinin bizlere yaptırdığı yeni evimizde çocuklarımızla beraber huzurlu bir şekilde yaşıyoruz. dedi”
      İl Müdürümüz ve beraberindeki kuruluş müdürleriyle birlikte bir süre her iki şehit aile bireyleriyle sohbet edip sıkıntılarını dinlediler. İl Müdürü Salih Kaya  "Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK ve Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın selamlarını getirdiklerini söyleyerek, Vatan uğruna şehit olmuş kardeşlerimizin aileleri bize emanettir. Şehit aileleri ve gazilerimizi ziyaret ederek onlarla yakından ilgilenmek en öncelikli işlerimizden biridir. Herhangi bir sorun veya sıkıntınızda biz her zaman yanınızda olacağız. Kapılarımız sizlere her zaman açık olacaktır. Evlatlarını bu vatan uğruna feda eden güzide insanlara vefa borcunu ödemek mümkün değil" dedi.
      Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren şehit aileleri, evlerine konuk olan İl Müdürümüz ve beraberindeki kuruluş müdürlerine teşekkür etti.
 


 


Sonraki Sayfa: VALİMİZ SAYIN TOPRAK, İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ ORGANİZASYONUNDA GAZİ VE ŞEHİT AİLELERİYLE YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

Önceki Sayfa : HAKKÂRİ AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRLÜĞÜNDE "OKUL DESTEK PROJESİ"