ŞEHİT AİLELERİ ZİYARET EDİLDİ

     15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde düzenlenen anma etkinlikleri kapsamında şehit mezarlıklarına ziyaretler gerçekleştirildi.
     Hakkari Valiliğinin himayesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında 05.02.2016 tarihinde Diyarbakır Lice İlçesinde hendek operasyonları sırasında şehit olan Şehit Teğmen Abdulselam ÖZATAK,  16.06.1995 tarihinde Hakkari İli Şemdinli İlçesi Ortaklar karakoluna yapılan saldırıda şehit olan Şehit Er Halit TATLI ve Geçici Köy Korucusu Şehit Kemal KAPLAN’ın Merkeze bağlı Durankaya Beldesindeki kabirleri aileleri ile birlikte ziyaret edildi.
     Şehitlerin kabir ve aile ziyaretlerine Vali Yardımcısı Bekir ABACI, Hakkari Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer PAKİŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ, İl Müftüsü Faruk GÜRBÜZ, İl Sağlık Müdürü Hamdullah KARA ve Çevre Şehircilik İl Müdürü Edip ALAN ve Kurum personeli katıldı.
     Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif BİLDİRİCİ; “15 Temmuzun sene-i devriyesinde valiliğimizin himayelerinde bir dizi etkinlik planladık. Bakanlığımızın bugün 81 ilimizde mevlid programı ve şehitliklerin ziyaret edilmesi talimatları doğrultusunda Haci Sait Camiinde yapmış olduğumuz Mevlid programından sonra Vali Yardımcımız Sayın Bekir ABACI’nın refakatinde Durankaya Beldemizdeki Şehit kabirlerini ve şehit ailelerimizi ziyaret ettik. Aynı anda İl Müdürlüğümüzde oluşturduğumuz ekiplerimiz Çukurca ilçemize bağlı Çığlı köyünde ve Merkeze bağlı Bağışlı köyündeki şehit kabirlerini ziyaret edip ailelerin sorun ve sıkıntılarını dinlediler.
     Ayrıca Yüksekova Sosyal Hizmet Merkezimiz tarafından da etkinlikler yapılmaktadır.  15 Temmuzda gerçekleştirilen hain darbe girişiminde Şehit olmuş ve ülke için, bayrak için birlik ve beraberliğimiz uğruna şehit olan tüm şehitlerimizin hatıralarına sahip çıkmak, onları hayır ile yadetmek için ziyaretlerimizi sürdüreceğiz.” diye belirtti.
     Şehit kabirlerinde müftülük görevlileri tarafında Kuran-ı Kerimin okunması ve İl Müftümüz Faruk GÜRBÜZ tarafından duaların okunmasıyla program sona erdi.
 


 


 


Sonraki Sayfa: 15 TEMMUZ MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI

Önceki Sayfa : EKPSS Tercih Kılavuzu