TAPU VE KADASTRO MÜDÜRLÜKLERİNE "ERİŞİLEBİLİRLİK BELGESİ" VERİLDİ

    Hakkâri Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, engelli erişilebilirliği konusunda denetimden geçen Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine "Erişilebilirlik Belgesi" verdi.
  
    Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 18.08.2015 tarihli 28713 sayılı resmi gazetede yayınlanan Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Yönetmeliği kapsamında engelli vatandaşların başkalarına ihtiyaç duymadan toplumsal yaşama katılabilmeleri,  kamu kurum ve kuruluşlarında daha rahat ulaşımı ve hizmet alabilmelerine yönelik oluşturulan Erişilebilirlik İzleme ve Destekleme Komisyonca yapılan denetimler sonucunda erişilebilir olduğu belirlenen Tapu ve Kadastro Müdürlükleri Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazandı.
 
    Tapu Müdürlüğünde düzenlenen programda Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, engellilere yönelik uygulamalar hakkında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA ve Kadastro Müdürü Arafat ERTUNÇ’tan bilgi aldı.
 
    Aynı binada hizmet veren ve Erişilebilirlik Belgesi almaya hak kazanan Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinin engelli erişilebilirlik alanlarını denetleyen Valimiz Sayın TOPRAK, erişilebilir olduğu belirlenen Tapu ve Kadastro Müdürlükleri hizmet binası için düzenlenen belgeyi Kadastro Müdürü Arafat ERTUNÇ’a verdi.
 
    Programa Valimiz Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK, Belediye Başkan Vekili Cüneyt EPCİM, Kadastro Müdürü Arafat ERTUŞ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih KAYA’nın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi KORKMAZ, İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat DİLBEROĞLU, Tapu Müdürü Selami DEMİR, Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu üyeleri ve kurum çalışanları katıldı.
 
    Hakkari Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü sertifikayı alan ilk kurum olurken, engelli bireyler hizmetlere daha kolay ulaşacak.
 

 
 


Sonraki Sayfa: “AİLE EĞİTİM PROGRAMI” KAPSAMINDA HAKKARİ İŞ-KUR PERSONELİNE YÖNELİK “KADINA YÖNELLİK ŞİDDETLE MÜCADELE” EĞİTİMİ VERİLDİ

Önceki Sayfa : 5395 Çocuk Koruma Kanunu Bilgilendirme