YÜKSEKOVA SHM’DEN OKTAY AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ

Geçtiğimiz günlerde Hakkâri’nin Yüksekova ilçesine bağlı Güngör Mahallesinde oturan Oktay ailesinin ortanca çocuklarından Berat OKTAY(10), evinin önünde oynarken bulduğu yabancı bir cismin patlaması sonucu ağır yaralanmış ancak yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır.

19.03.2018 tarihinde Yüksekova Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü bünyesinde çalışan Asdep personellerimiz tarafından acılı aileye taziye ziyareti gerçekleştirilmiştir. Baba Abubekirsıddık, oğlu Berat OKTAY’ın bahçede oyun oynarken cismin patlaması sonucu ağır yaralanıp hastaneye kaldırıldıklarını ancak hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ifade etmiştir. Acılı aile ile yapılan görüşmede çocukları Berat’ın sessiz sakin kendi halinde bir çocuk olup okuluna devam ettiği ve çocuğunun vefatından dolayı büyük şok ve üzüntü içinde olduklarını ifade etmiştir.

Müdürlüğümüz personelleri tarafından aileye gerekli psiko-sosyal destekte bulunulmuş olup Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü olarak ailenin yanında olduğumuzu ve gerekli maddi-manevi ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağı aileye belirtilmiştir.   
 


 


Sonraki Sayfa: VALİMİZ SAYIN TOPRAK, ŞEHİT AİLELERİNİ EVLERİNDE ZİYARET ETTİ

Önceki Sayfa : ASP “ENGİN AİLESİNİN” YANINDA