Yüksekova’da “Okul Destek” Projesi

      Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından “OkulDestek” projesi başlatıldı.Yüksekova Selahattin Eyyubi Kültür Merkezinde düzenlenen programa Yüksekova Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Kaşıkçı, Belediye Başkan Yardımcısı Bayram Özcan, Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Kaya, Emniyet Müdürü Haluk Baş, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü İdris Turan, kurum amirleri ile öğrenciler ve aileleri katıldı.
       Proje kapsamında 60 öğrenciye kırtasiye malzemesi, ayrıca kendi alanlarında sportif aktivitelerde bulunan öğrencilere ise spor ayakkabısı, eşofman ve enstrüman yardımı yapıldı.Burada konuşan Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, 2017 yılında öğrencilerin eğitim ve sportif faaliyetlerdeki ihtiyaçları için yaklaşık 2 milyon 500 bin liralık bir harcama yaptıklarını söyledi. Kaşıkçı, “Evlatlarımızın en iyi şekilde eğitim alması için gayret göstermemiz lazım. Eğitime ve çocuklara destek veren bütün kurumlarımıza teşekkür ederim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız böyle güzel bir proje başlatmış. Çocuklarımızın sadece ihtiyaçlarının giderilmesi değil, aynı zamanda sosyal aktivitelerinin, sportif faaliyetlerinin ve farklı faaliyetler anlamında gelişmesi için bir proje başlatmış” dedi.
      Hakkari Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Salih Kaya’nın da projeyle ilgili bilgiler vermesinin ardından program sona erdi.
 


 

 


Sonraki Sayfa: 'Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele' Komisyon Toplantısı

Önceki Sayfa : Hakkâri ASP’den Evleri Yanan Taş Ailesine Yardım Eli